Terapeuci

TERAPEUCI

lek. Izabela Barcińska

Jestem absolwentką II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.
Specjalizację z zakresu rehabilitacji medycznej uzyskałam pod kierunkiem Prof. Jerzego Kiwerskiego.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując między innymi w Klinice Rehabilitacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz w Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji i Leczenia Schorzeń Narządu Ruchu im.prof. M.Weissa w Konstancinie, a także w trakcie stażu w USA w Rehabilitation Clinic na Duke University w Durham, North Carolina oraz na Emory University w Atlancie.
Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny ubezpieczeniowej i orzecznictwa, współpracuję z towarzystwami ubezpieczeniowymi w zakresie przygotowywania programów usprawniania dla osób poszkodowanych w wypadkach.
Szczególnie interesuje mnie problematyka dolegliwości bólowych kręgosłupa, ich terapia oraz profilaktyka, a także wszechstronne korzystne działanie ruchu, które niejednokrotnie pozwala zastąpić lub ograniczyć środki farmakologiczne.

Rafał Leszcz

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, II Wydział Lekarski, kierunek Fizjoterapia. Swoją karierę zawodową kontynuuję jako doktorant Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, II Wydział Lekarski. Prowadzę badania dotyczące kontroli nerwowo-mięśniowej u osób po operacjach naczyniowych na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. W chwili obecnej kończę 5-letnie studia w Sutherland College of Osteopatic Medicine  prowadzące do uzyskania tytułu D.O.
Zajmuję się leczeniem wszelkich stanów bólowych pochodzenia mięśniowego oraz kostno-stawowego takich jak:

• bóle kręgosłupa i bóle pochodzenia odkręgosłupowego
  • ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe
  • dyskopatię
  • rwę kulszową, barkową
  • różnego rodzaju bóle stawów i mięśni
  • zmiany degeneracyjne dużych stawów
  • stany pourazowe i powypadkowe
  • bóle głowy, migreny
  • zespoły bólowe kobiet w ciąży oraz połogu

Joanna Głogowska

mgr Joanna Głogowska, fizjoterapeuta, specjalista fizjoterapii uroginekologicznej. Wyróżniona absolwentka Wrocławskiej Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich na kierunku Fizjoterapia (obecnie Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich). Studentka ostatniego roku studiów podyplomowych na kierunku Seksuologia Kliniczna Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Szlify urologiczne zdobywała w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Ukończyła specjalistyczne kursy z zakresu rehabilitacji dna miednicy w tym akredytowany przez PTUG certyfikat niemieckiego towarzystwa AG GGUP „Fizjo Pelvica”. Prowadzi terapię mięśni dna miednicy pod kontrolą USG. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny, gdzie jest członkiem zespołu uroginekologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.
Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i specjalistycznych szkoleniach.
Obszary zainteresowań:
profilaktyka jak i  leczenie dysfunkcji w obrębie miednicy:

• nietrzymanie moczu
  • obniżenie narządów rodnych
  • terapia przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie miednicy
  • terapia w okresie przed i poporodowym
  • zaburzenia proktologiczne
  • zespoły bólowe miednicy (w tym: wulwodynia, dyspareunia, waginizm)

Katarzyna Kowalska

Magister fizjoterapii, absolwentka II Wydziału Lekarskiego oddziału Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dyplomowana Terapeutka Manualna według koncepcji Kaltenborn-Evjenth, Terapeutka metody PNF oraz „Fizjo PELVICA” (zaburzeń dna miednicy i nietrzymania moczu). Członek Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego i Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Terapeutka z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w Wojskowym Instytucie Medycznym, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oraz w wielu innych ośrodkach rehabilitacji. Regularnie prowadzi wykłady i zajęcia w szkołach rodzenia. Obszar zainteresowań:
•    Zespoły bólowe kobiet w ciąży (terapia przed i po porodzie)
•    Aktywne przygotowanie do porodu
•    Bóle kręgosłupa (dyskopatie, przeciążenia)
•    Bóle stawów obwodowych
•    Bóle w obrębie miednicy
•    Problem nietrzymanie moczu (wysiłkowe, parcia naglące)

Ewelina Andrejczuk

Jestem licencjonowaną fizjoterapeutką. Edukację ukończyłam w Radomskiej Szkole Wyższej na kierunku Fizjoterapia oraz w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie oraz na licznych kursach z zakresu masażu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w różnych ośrodkach, takich jak Szkoła i Ośrodek Terapii Manualnej i Masażu w Warszawie oraz w Gabinetach Odnowy Biologicznej.
Aktualnie pracuję w Szpitalu im. Świętej Rodziny jako fizjoterapeutka w Poradni Rehabilitacyjnej oraz na Oddziale Chirurgii Onkologicznej. Specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce onkologicznej.
W codziennej pracy zajmuje się pacjentami po zabiegach onkologicznych w obrębie gruczołu piersiowego. Moje działania ukierunkowane są na rehabilitację onkologiczną - profilaktykę przeciwobrzękową, terapię tkanek miękkich, terapię blizny oraz rehabilitację po rekonstrukcji (implantacji) i zabiegach plastycznych piersi.