Terapeuci

TERAPEUCI

Ewelina Obarska

Nazywam się Ewelina Obarska. Od 2009 roku pracuję w Szpitalu Szpecjalistycznym im. Świętej Rodziny na Oddziale Neonatologii. Jestem certyfikowaną terapeutką metody NDT-Bobath, w terapii wykorzystuję również metodę Prehtla, masaż Shantala  oraz elementy Integracji Sensorycznej. Prowadzę stymulację neurorozwojową metodą NDT – Bobath głównie u wcześniaków. Uczę rodziców jak wspierać rozwój psycho-ruchowy dziecka przez prawidłową pielęgnację. Moimi pacjentami są dzieci między innymi z: asymetrią, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, kręczem szyi, opóźnionym rozwojem ruchowym itp. Ukończyłam również podyplomowe studia z zakresu logopedii, co pozwala mi na prowadzenie terapii logopedycznej. Zajmują się terapią dzieci z problemami w komunikacji, z wadami wymowy,
a u niemowląt wspieram rozwój prawidłowych funkcji oralnych takich jak: ssanie, połykanie, oddychanie, gryzienie, żucie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach  i warsztatach dotyczących zarówno rehabilitacji jak i logopedii.

Dorota Koroś

mgr Dorota Koroś, jestem fizjoterapeutką, certyfikowanym terapeutą metody neurorozwojowej NDT Bobath dla dzieci, certyfikowanym  terapeutą metody Integracji Sensorycznej. Moje 8-letnie doświadczenie zawodowe praktykowałam w wielu placówkach wczesnego wspomagania rozwoju ruchowego dzieci i niemowląt w Polsce i we Francji m.in. w Centrum Wczesnej Interwencji i Patologii Noworodka w Strasburgu, oraz Centrum Rozwoju Ruchowego Dzieci Niepełnosprawnych w Metz. Obecnie pracuję w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Poradni Rehabilitacji Dzieci i Niemowląt. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych  specjalistycznych warsztatach, szkoleniach, oraz konferencjach naukowych.
Moje działania skierowane są na:

• wspomaganie prawidłowego rozwoju ruchowego dzieci przedwcześnie urodzonych, dzieci z zaburzeniami rozwoju ruchowego, oraz wspieranie rodziców w rozwoju psycho-ruchowym ich małych pociech poprzez prawidłową pielęgnację
  • przeprowadzanie diagnozy i terapii zaburzeń procesów Integracji Sensorycznej - SI
  • stymulację karmienia
  • przeprowadzanie terapii oddechowej ( AFE) u dzieci z infekcją górnych dróg oddechowych.

Małgorzta Klucz-Dąbrowska

Jestem absolwentką warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, kierunek Fizjoterapia oraz studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej „Wczesna Interwencja, pomoc dziecku i rodzinie”, a także certyfikowanym terapeutą metod :NDT-Bobath, Integracji Sensorycznej, PNFu, Trójpłaszczyznowej manualnej korekty wad stóp, Kinesiotapingu. Uczestniczyłam w wielu warsztatach i konferencjach o tematyce pediatrycznej i neonatologicznej.

Swoje doświadczenie zdobywałam w Ośrodku Wczesnej Interwencji przy ulicy Pilickiej w Warszawie gdzie pracowałam zarówno z niemowlętami, jak i ze starszymi dziećmi z różnymi zaburzeniami rozwoju (zespoły genetyczne, mpd, zaburzenie integracji sensorycznej ,opóźnienie psycho-ruchowe, całościowe zaburzenia rozwoju i innymi).

Obecnie jestem pracownikiem Oddziału Neonatologii z Pododdziałem Wcześniaków i Intensywnej Terapii oraz Pododdziałem Patologii Noworodka w tutejszym Szpitalu, gdzie rehabilituje naszych najmniejszych pacjentów.

Prywatnie jestem mamą Felka, Franka i Gucia, oraz wielką fanką biegania, indoor cyclingu i zdrowego odżywiania.

Katarzyna Podolak

Jestem fizjoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, Absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Certyfikowanym terapeutą NDT Bobath i Integracji Sensorycznej. Ukończyłam liczne kursy, szkolenia, warsztaty z zakresu rehabilitacji pediatrycznej. Ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych uznaję jako standard w odpowiedzialnej pracy z małymi pacjentami.

Obecnie w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny pracuję na Oddziale Pediatrii i w Poradni Rehabilitacji dzieci i niemowląt.

Prywatnie jestem mamą dwóch Zuchów i pasjonatką eko stylu życia.