Misja i Certyfikaty
NASZA MISJA:
"Aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw pacjentów, ich dzieci i rodzin." |
POLITYKA JAKOŚCI:
NASZE OSIĄGNIĘCIA:
Akredytacja
Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny uzyskał Certyfikat akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.
Recertyfikacja i uzyskanie kolejnego Certyfikatu PN-EN ISO 9001:2009, który potwierdził zgodność istniejącego w Szpitalu systemu zarządzania świadczeniami medycznymi z normami ISO 9001:2009 w zakresie:
Lecznictwo szpitalne w zakresie położnictwa, ginekologii, neonatologii, chirurgii onkologicznej, chemioterapii, pediatrii i anestezjologii; ambulatoryjna opieka specjalistycznaw zakresie położnictwa, ginekologii, neonatologii, laktacji, onkologii, rehabilitacji, chemioterapii oraz szkoły rodzenia; diagnostyka ambulatoryjna i obrazowa.
Jednostka certyfikująca - TÜV NORD - przyznała Szpitalowi Certyfikat ważny do 15 grudnia 2017
Certyfikat dla Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny SP ZOZ w Warszawie i uznanie go za "Szpital przyjazny dziecku" w latach 2013-2017.
Szpital realizuje "10 kroków do udanego karmienia piersią".
Reocenę przeprowadziła Komisja Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.
Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ został laureatem XII edycji rankingu „Bezpieczny Szpital" 2015, organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, firmę doradczą IDEA Trade oraz Dziennik Rzeczpospolita.
Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny wśród szpitali o profilu zabiegowym, wielospecjalistycznym i onkologicznym zajął najwyższą lokatę w Warszawie i 5 miejsce w województwie mazowieckim.
Aby znaleźć się w zestawieniu rankingowym tzw: „ Złotej 100” szpitali o profilu zabiegowym, wielospecjalistycznym i onkologicznym, Szpital musiał uzyskać co najmniej 753 punkty. Na podstawie bardzo szczegółowej ankiety wypełnianej przez placówki medyczne oceniano m.in. sposób zarządzania szpitalem, jakość opieki medycznej i świadczonych usług, komfort pobytu pacjenta, ale także kwalifikacje personelu, infrastrukturę, posiadany sprzęt medyczny czy aktualne certyfikaty. Organizatorzy przedsięwzięcia przyznawali punkty za każdą z wymienionych dziedzin.
Ostatni Certyfikat ważny jest do 30.09.2016 roku.