Aktualności

MIKOŁAJKI 2017
07.12.2017 12:02

Jak co roku, 6 grudnia elfy zawitały na Oddział Pediatrii oraz Neonatologii obdarowując najmłodszych Pacjentów upominkami od serca. To nie wszystko, zawitał do nas wyjątkowy gość. Oddział Pediatrii odwiedził Michał Pazdan - zawodnik @Legia Warszawa! Mali Pacjenci dostali z rąk piłkarza niespodzianki oraz piłki, książki, zdjęcia z dedykacją… było dużo emocji.  Po raz kolejny także wolontariuszki Kwiatu Kobiecości odwiedziły Pacjentki w naszym Szpitalu na Oddziale Ginekologii Onkologicznej oraz Chirurgii Onkologicznej wręczając im niespodzianki. Jest to wyjątkowy czas radości, przyjaźni, bliskości i ciepła. Dziękujemy! 

Mikołajki_Szpital Sw. Rodziny

Kwiat Kobiecości_Mikołajki_Szpital Sw. Rodziny

Michał Pazdan_Mikołajki_Szpital Sw. Rodziny

Mikołajki_Szpital Sw. Rodziny_M.Pazdan

M.Pazdan_piłka_Szpital Sw. Rodziny

Co roku w naszym Szpitalu rodzi się niemal pół tysiąca wcześniaków. Dla ich prawidłowego rozwoju niezbędna jest szczególna opieka, nie tylko lekarzy, ale również mamy i taty, już od pierwszych chwil po narodzinach. Dzięki kangurowaniu wspomagamy rozwój umysłowy i umiejętności motoryczne noworodka. Dziecko szybciej przybiera na wadze, ma lepszy sen, a karmienie piersią jest dużo łatwiejsze. Cieszymy się, że coraz więcej osób wie o zaletach kangurowania i że właśnie w naszym Szpitalu w dniu Światowego Dnia Wcześniaka powstała EMOstrefa, wspierająca rodzicielstwo bliskości. Zobaczcie relację z jej otwarcia!

http://www.medexpress.pl/emostrefa-dla-wczesniakow/68707

EMOSTREFA_Szpital Specjalistyczny im. Św.Rodziny

EMUSTREFA_Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny

EMUSTREFA_Szpital Sw. Rodziny

Światowy Dzień Wcześniaka_EMUSTREFA_Szpital Sw. Rodziny

NAJDŹ NAS NA FACEBOOKU!
09.11.2017 10:36

Zapraszamy osoby zainteresowane tematyką zdrowia oraz Pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny do polubienia naszego profilu na Facebook’u i śledzenia najnowszych wpisów, porad, czatów ze specjalistami. Profil dostępny pod linkiem 

 https://www.facebook.com/SzpitalSpecjalistycznySwietejRodziny/

 Zapraszamy!

Facebook_Szpital Specjalistyczny  im.Św> Rodziny

 


Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25), wprowadza na Oddział Onkologii Klinicznej czepki chłodzące, redukujące całkowitą utratę włosów podczas chemioterapii. Terapię można stosować podczas leczenia wszystkich typów nowotworów, poza nowotworami krwi, np. białaczka oraz szpiku kostnego i ośrodkowego układu nerwowego. Utrata włosów jest trudnym problem szczególnie dla kobiet, które w trakcie agresywnego leczenia nowotworu pozbawiane są ważnego atrybutu kobiecości, jakim są włosy. Bardzo często oznacza całkowitą rezygnację z życia zawodowego oraz towarzyskiego. Brak kontaktów z innymi ludźmi prowadzi w dłuższym czasie do obniżonego nastroju a przecież pozytywne myślenie jest kluczowym elementem  w zmaganiach z chorobą nowotworową! Zachowane włosy mogą mieć ogromny wpływ na psychikę, mobilizację sił do walki  z chorobą nowotworową a  tym samym na realne wyleczenie. Badania statystyczne pokazują, że aż 8% kobiet odmawia leczenia ze względu na strach przed utratą włosów. Jet to ogromna liczba Pacjentek, w których strach przed utratą włosów - odarciem z kobiecości, jest tak duży że nie są w stanie podjąć walki o powrót do zdrowia. 

 

Czepek do chemioterapii_Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25), wprowadza dla kobiet w ciąży Program Badań Prenatalnych finansowany przez NFZ. Programem Badań Prenatalnych objęta jest

- każda kobieta w ciąży od 35 roku życia, 

- kobiety, u których w poprzedniej ciąży wystąpiła aberracja chromosomowa płodu lub dziecka, oraz w przypadkachstwierdzenia wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u kobiety ciężarnej lub u ojca dziecka,

- stwierdzenia znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenowo lub wieloczynnikową,

- stwierdzenia w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

Spełnienie tylko jednego z powyższych kryteriów umożliwia kobiecie dostęp do Programu i bezpłatnej diagnostyki prenatalnej. 

Skierowanie na badania kobieta otrzymuje od lekarza prowadzącego ciążę.

Program Badań Prenatalnych finansowany przez NFZ obejmuje:

- badania nieinwazyjne: USG płodu (wykonane pomiędzy 11-a 13 (+6 dni) tygodniem ciąży oraz 18 a 23 tygodniem ciąży) oraz badania biochemiczne (wykonywane w zależności od wieku ciąży - PAPP-A, ? -hCG, AFP, Estriol)

- poradę genetyczną w przypadku podjęcia decyzji o włączeniu pacjentki do dalszych etapów postępowania diagnostycznego. Pacjentka skierowana jest do genetyka w celu zebrania wywiadu genetycznego, oceny i interpretacji wyników wykonanych badań.  

- procedury inwazyjne w przypadku wskazań medycznych. Pacjentka kierowana jest na badania inwazyjne, polegające na pobranie materiału do badań genetycznych w drodze amniopunkcji, biopsji trofoblastu, kordocentezy pod kontrolą USG (po wyrażeniu zgody na ich wykonanie).

- badania genetyczne obejmujące: klasyczne badania cytogenetyczne, cytogenetyczne badania, analizę DNA w przypadkach mikroaberracji i chorób monogenowych.

W przypadku, gdy konieczne jest wykonanie dalszej diagnostyki, niemieszczącej się w ramach programu, Pacjentka kierowana jest do ośrodka specjalistycznego realizującego odpowiedni rodzaj świadczeń.

W ostatnich latach wzrasta systematycznie średni wiek kobiet rodzących. Szacuje się, że rodzące powyżej 35 roku życia stanowią 8 – 10% ogólnej liczby porodów. Powyżej 35 roku życia wzrasta statystycznie istotnie ryzyko wystąpienia wady genetycznej u płodu. Ryzyko populacyjne urodzenia dziecka z wadą wrodzoną wynosi około 3 - 5%. Część z tych wad, dzięki diagnostyce obrazowej i biochemicznej możliwa jest do rozpoznania we wczesnym okresie ciąży (I i II trymestr ciąży). W przypadku, gdy następuje podejrzenie wady, wskazana jest dalsza diagnostyka. W przypadku ciąż z grupy wysokiego ryzyka diagnostyka prenatalna jest bezwzględnym wskazaniem medycznym. Porady genetyczne oraz  możliwości współczesnej diagnostyki prenatalnej stanowią podstawowy element profilaktyki wad rozwojowych i innych chorób genetycznych. 

Diagnostyka Prenatalna_Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny